Tworzenie stron internetowych

Piotr Gerwatowski

WordPress Dev

Ile kosztuje strona internetowa w 2023 roku?

Ile kosztuje strona internetowa w 2023 roku
Rynek stron internetowych z roku na rok, jest coraz większy. Każda firma chcąca zaistnieć w dzisiejszych czasach, powinna posiadać swoją stronę internetową. Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową lub zastanawiasz się nad złożeniem działalności, musisz wiedzieć ile kosztuje strona internetowa – czyli miejsce, gdzie Twoi klienci znajdą informację na temat Twoich usług.

Ile kosztuje strona internetowa w 2023 roku?

Na cenę Twojej strony internetowej, będzie składać się:

 1. Hosting, domena, certyfikat SSL
 2. Projekt strony www

1. Hosting, domena, certyfikat SSL

Zacznijmy od początku zakup hostingu, domeny i certyfikatu SSL, jest najważniejszą rzeczą. Hosting jest to serwer, na którym nasza strona, będzie się znajdować. Ważne jest, aby wybrać usługodawcę, którego ceny nie są dla nas za wysokie oraz dostarczane przez niego usługi, w danym przedziale cenowym są odpowiednie dla naszego rodzaju strony www.

Standardowa cena za hosting to:
50 zł netto za 1 rok
250 zł za kolejny rok (przedłużenie)

W tym miejscu, zachęcam do zapoznania się z ofertą LH.pl, posiada on serwery dostosowane do stron internetowych, w celu przejścia do strony LH.pl, kliknij tutaj.

Gdy mamy już wybrany hosting kolejną rzeczą do zakupienia, jest adres naszej strony, czyli domena. Domena jest to nazwa pod jaką, będzie wyświetlać się nasza strona, tutaj również polecę usługi od LH.pl, ponieważ domeny w serwisie LH.pl, zaczynają się od 9zł za domenę, z końcówką „.pl”.

Chcesz, zobaczyć ofertę LH.pl, kliknij tutaj.

Ostatnią rzeczą z tej kategorii, jest certyfikat SSL. Można go zakupić, jeśli planujesz stworzyć sklep internetowy, dla prostych stron typu wizytówka, nie jest konieczne wykupowanie certyfikatu, można posłużyć się darmowym certyfikatem SSL: Let’s Encrypt.

Gerwatowsky studio

Chcesz posiadać stronę internetową?

2. Projekt strony www

Gdy posiadasz już hosting oraz domenę, musisz zastanowić się, jakiego rodzaju stronę chcesz posiadać oraz jakie funkcjonalności chcesz mieć na swojej nowej stronie www.

Rodzaje stron internetowych:

 • Portfolio online

Jest niezbędne dla każdej osoby, która chce prezentować swoja twórczość: artyści, graficy, projektanci, architekci, fotografowie. Dzięki przedstawieniu swoich prac w Internecie, łatwiej będzie pozyskać nowych klientów, poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej.

 • Blog

Zaprojektowanie bloga, nie jest niczym skomplikowanym. Jednakże trzeba pamiętać, że przy tworzenie bloga, musimy wiele rzecz zaplanować wcześniej takich jak, wygląd wpisu, czy strony głównej naszego bloga.

Treść przygotowaną, będzie można umieszczać samodzielnie, dzięki ułatwieniom jakie posiada wbudowany edytor WordPress.

 • Sklep internetowy

Jest to najbardziej rozbudowany rodzaj strony, musimy utworzyć strony produktowe, strony kategorii sklepowych, formularz zamówienia, stronę koszyku. Do strony, należy również podpiąć płatności oraz sprawić, aby potencjalny klient w prosty sposób, mógł przejść przez cały proces zakupów na naszej stronie internetowej.

 • Strona firmowa

Jest to najczęściej prosta w budowie strona, która posiada informacje z zakresu działania firmy. Pozwala dowiedzieć się potencjalnemu klientowi, co może uzyskać w danej firmie, znaleźć jej adres, napisać wiadomość do firmy, czy zadzwonić poprzez umieszczony na stronie telefon kontaktowy.

Po wyborze rodzaju strony, jaki chcesz posiadać warto zastanowić się, czy chcesz, aby była to strona typu: OnePage
(1 strona, na której znajdują się wszystkie informacje), czy rozbudowany serwis z dużą ilością podstron.
Ma to znaczenie przy wycenie końcowej projektu.

3. Koszt strony internetowej w 2023 roku

Po przeczytaniu informacji znajdujących się powyżej, wiesz że wycena strony internetowej, zależy od jej specyfikacji, więc nie można jednoznacznie określić ceny strony internetowej. Poniżej podam Ci widełki, które będziesz mógł wykorzystać przy wyborze specjalistów, którym zlecisz stworzenie swojej strony www.

Ceny, będę opierać o rynek freelancerów, ponieważ agencje interaktywne, często są droższym rozwiązaniem.

Ceny zaprojektowania i stworzenia strony internetowej:

 •  strona typu OnePage – 1000 – 2400 zł netto
 •  strona portoflio – 1200 – 2400 zł netto
 •  strona firmowa – 1200 – 3000 zł netto
 •  sklep internetowy – 2000 – 5000 zł netto
 •  blog – 1000 – 3000 zł netto


Podsumowanie:

W tym wpisie („Ile kosztuje strona internetowa w 2023 roku”), dowiedziałeś się, że cena strony internetowej, zależy od jej indywidualnej specyfikacji. Koszt wykonanie jej przez specjalistę freelancera, może wahać się w granicach 1000 – 5000 zł netto. Ważnym jest, abyś wybierał specjalistów, którzy posiadają portfolio oraz opinię na temat swojej pracy. Jeżeli, jednak chcesz być w 100% pewny, możesz wybrać droższą opcję zlecenia budowy strony, a mianowicie agencję interaktywną.

Do usłyszenia,
Gerwatowsky Studio