Tworzenie stron internetowych

Piotr Gerwatowski

WordPress Dev

Czy strona internetowa jest płatna?

Czy strona internetowa jest płatna
Czy strona internetowa jest płatna, na samym początku mogę powiedzieć, że jest w zależności, czy zdecydujemy się na stworzenie strony samemu, czy zlecenia komuś stworzenia strony. Koszty, będą się różnić, jednakże je poznacie w dalszej części wpisu. Jednakże niezmiennie od tego strona internetowa jest płatna. Zapraszam do czytania.

Czy strona internetowa jest płatna?

Niezależnie, czy zdecydujesz się na zlecenie stworzenia strony internetowej, czy wykonasz ją sam, musisz posiadać serwer (tzw. hosting internetowy), oraz domenę internetową. Ceny za taką usługę, różnią się w zależności usługodawców, ja podam wartości, na przykładzie firmy, z której usług korzystam na co dzień, przy tworzeniu stron internetowych:

Lh.pl, posiada możliwość wykupienia domeny, z końcówką .pl, już od 9zł za 1 rok, za każdy kolejny rok koszt zwiększa się do, około 150 zł. Jeżeli chodzi o serwer, to opcja dopasowana do WordPressa, kosztuje: 37,50 zł za 1 rok, natomiast za każdy kolejny opłata zwiększa się do, około 200 zł.

Pełną ofertę lh znajdziesz tutaj.

Dokładny koszt stron internetowych w 2023 roku, opisałem również w poniższym wpisie: „Ile kosztuje strona internetowa w 2023 roku?”. Zapraszam do zapoznania, się z treścią, ponieważ tam opisałem, konkretne ceny, dla konkretnych rodzajów stron www.

Stworzenie strony internetowej samemu?

Jeżeli zdecydujesz, się na stworzenie strony internetowej, własnoręcznie, jedynym dodatkowym kosztem po za hostingiem i domeną, będzie Twój czas i dodatkowe wtyczki do wordpressa, która mogą ułatwić Ci proces tworzenia strony. Jednakże, pamiętaj że tworząc stronę internetową, wiele aspektów, musi być wykonane dobrze. Jeżeli będzie to strona Twojej firmy, dzięki której będziesz chciał pozyskiwać klientów, zalecam abyś znalazł specjalistę, który stworzy dla Ciebie stronę internetową dopasowaną do Twojej branży.

Gerwatowsky studio

Zamów stronę internetową dla Twojej firmy

Ile kosztuje strona internetowa dla firmy?

Chcesz posiadać swoją, własną stronę, ale nie wiesz ile to będzie kosztować? Możesz zapoznać się z moim wpisem: Ile kosztuje strona internetowa w 2023 roku?, przejść do mojej strony z kalkulatorem usług: link tutaj lub wypełnić brief i poczekać na darmową wycenę, którą dla Ciebie przygotuję: brief strona internetowa.

Ile kosztuje strona internetowa u freelancera?

Tutaj ceny, wyglądają różnie. W zależności od osoby i rodzaju projektu. Niektórzy rozliczają się za wcześniej ustaloną stawkę godzinową, a inni ustalają odgórną cenę za projekt. Strona firmowa zlecona freelancerowi, często plasuje się w granicach 1000-3000 zł netto, w zależności od poziomu zaawansowania projektu.

Moje ostatnie projekty:

Podsumowanie:

Podsumowując, czy strona internetowa jest płatna? Tak, jest. Tańszym, lecz bardziej czasochłonnym, jest stworzenie strony samemu, jednakże ja bardziej polecałbym zlecenie stworzenia strony internetowej osobie, która ma doświadczenie w temacie i przygotuje dla Ciebie, zoptymalizowaną stronę www pod konkretny rodzaj działalności.